Brožura Křesťanské Vánoce zve k prohlídce betlémů

15.12.2015 13:12

Brožura Křesťanské Vánoce zve k prohlídce betlémů

15. 12. 2015, 13:12

Velké bannery s vánoční kometou na chrámech v moravské metropoli budou letos již po deváté pro všechny zájemce upozorněním, že v kostele je možné od 24. prosince po celé vánoční období zhlédnout zajímavý historický betlém. I letos se přidají také další města.

Brno: Tato akce v Brně proběhla poprvé v roce 2007 a od té doby je každoročně návštěvníkům nabízena prohlídka betlémů nejen v centru města, ale také v dalších brněnských kostelech. Pro snadnou orientaci a informace o historii betlémů je také letos vydán tiskový propagační materiál – brožurka Křesťanské Vánoce 2015 s představením jednotlivých betlémů, která bude zdarma k dispozici v brněnských kostelech i na turistických informačních centrech. Součástí brožury je také časový rozpis, kdy je možné betlémy v jednotlivých kostelech navštívit.

Základní myšlenkou projektu je přiblížit co nejširší veřejnosti duchovní poselství křesťanských Vánoc možností navštívit betlémy a tematické programy, které nabízejí během adventu a vánoční doby křesťanské farnosti a sbory.

Více o této celorepublikové akci na www.krestanskevanoce.cz.

Koordinaci akce má na starosti Biskupství brněnské a v součinnosti s křesťanskými společenstvími zajišťuje společnou propagaci jednotným vizuálním stylem.

(s využitím informací na webu www.krestanskevanoce.cz)

Autor: Martina Jandlová