Víkend s Marií - srpen 2017

18.09.2017 21:33

Víkend s Marií

 

Začátkem srpna ožila fara v Mirovicích zvukem dětských hlasů. Třetího srpna v odpoledních hodinách se zde sešlo celkem šest malých účastníků. Již ten den na děti čekal blok her, nejprve na seznámení, a krátké úvodní povídání o Panně Marii. Večer zpříjemnila pohádka.

Druhý den byla pro děti připravena tvořivá aktivita v podobě výroby svíček ze včelího vosku. Všem dětem se podařily krásné a voňavé svíce. Odpoledne děti opět čekal herní blok na zahradě a katecheze s otcem Mariuszem Klimczukem, který dětem pověděl o zjevení Panny Marie ve Fatimě, jehož sté výročí připadlo na letošní rok. Večer děti očekával táborák a „přepadová bojovka“, kterou všichni úspěšně absolvovali.

Třetí den byl opět ve znamení her a zábavy. Stopovací hra s otázkami zaměřenými na Pannu Marii měla úspěch i díky balíkům čerstvé slámy, na které se dalo krásně vylézt.

Povídání o zjeveních Panny Marie se tentokrát zaměřilo na svatého Jana Bosca, jehož obraz dohlížel na účastníky víkendu na chodbě fary, a na jeho sen v devíti letech, ve kterém se mu zjevila také Panna Maria. Scénku s Pannou Marií a divokým zvířaty děti následně hezky a vtipně předvedly. Na vyprávění o Donu Boscovi navázala opičí dráha na farní zahradě, při níž děti ukázaly svoji obratnost.

Společenský večer, který následoval po oblíbených venkovních hrách, přinesl zábavu jako byla například židličkovaná, přeměna jednoho z kamarádů v mumii pomocí toaletního papíru, dětských tanců a také vyhlášení výsledků opičí dráhy. Vítězem se stal rožmitálský Matouš, kterého velmi těsně následovali slečna Ája a Tomáš, další z rožmitálských účastníků.

            V neděli šestého srpna se osazenstvo Mirovické fary vypravilo na poutní mši svatou na Třemšín. Tady se většina účastníků tábora oblékla do ministrantského a aktivně se zúčastnila mše svaté.

            Na poutním místě se účastníci na obědvali na čerstvém vzduchu. Po návratu do Mirovic následovalo nezbytné sbalení se, svačina a hry, dokud si pro děti nepřijeli rodiče.

 

Věříme, že se všem dětem tábor moc líbil a budou na něj s radostí vzpomínat.

 

            Závěrem článku bychom jménem organizátorů tábora poděkovali celému týmu vedoucích, externistům Petru Muchnovi aVítku Neklovi za pomoc s večerní hrou a přivezení ministrantských obleků na Třemšín. Obrovský dík patří otci Mariuszi Klimczukovi za poskytnutí zázemí na mirovické faře a za pěkné povídání.

           

za organizátory Jarka a Petr Blažkovi a Honza Novotný

100_2720[1].jpg (93864)